Dzień języków obcych

Strona główna » Aktualności » Dzień języków obcych

28 września 2015 roku z okazji Europejskiego Dnia Języków Obcych zorganizowano w naszej szkole zabawę „Mini wieża Babel”.

Uczestnicy zabawy na swoich lekcjach języka obcego losowali zestawy zadań (np. kup butelkę mleka, kup czarne spodnie, zamów herbatę i ciasto) i przygotowywali się do odegrania scenek wraz z pomocą nauczyciela języka obcego oraz słowniczków przygotowanych specjalnie na tę okazję. Następnie grupy uczniów udawały się do pracowni językowej, gdzie zostały przygotowane odpowiednie stanowiska (sklepy, restauracja) i odgrywali przygotowane scenki w j. angielskim oraz w j. niemieckim. Stanowiska obsługiwane były przez uczennice i uczniów z klasy IIIa gimnazjum, a w zabawie wzięli udział wszyscy uczniowie gimnazjum. Celem tej zabawy było utrwalenie poznanego słownictwa , wyrażeń i użycie tych wiadomości w sytuacjach codziennego życia oraz przełamywanie własnych barier językowych. Przy okazji nauki uczniowie bawili się świetnie. Organizatorami zabawy byli nauczyciele j. obcych.

data dodania: 2015-10-08 11:48:30