Powiatowy Konkursu Historyczny „Początki państwa polskiego 966 -1138”

Strona główna » Aktualności » Powiatowy Konkursu Historyczny „Początki państwa polskiego 966 -1138”

Nasza szkoła zorganizowała Powiatowy Konkurs Historyczny „Początki państwa polskiego 966 – 1138” przeznaczony dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Konkurs objął swoim Patronatem Burmistrz Miasta i Gminy Pilica Artur Janosik, który był również fundatorem nagród. W ten sposób postanowiliśmy uczcić 1050 rocznicę chrztu Polski. W konkursie wzięło udział 5 szkół podstawowych i 8 gimnazjów.

We wtorek - 31.05. - odbył się Konkurs dla szkół podstawowych. I miejsce zajął Szymon Roch z SP w Dzwono - Sierbowicach, II miejsce - Patryk Kwiecień z SP w Pilicy, III miejsce – Marlena Jastrząb z SP w Dzwono – Sierbowicach. W konkursie wzięli udział uczniowie ze szkół w Gieble, Żarnowcu, Dzwono – Sierbowicach, Pilicy oraz SP nr 9 w Zawierciu. W sumie 15 osób, ponieważ szkoła mogła zgłosić 3 uczniów. Uczestnicy pisali test przygotowany przez Organizatorów składający się z 11 pytań otwartych i zamkniętych. Czas trwania testu 60 –minut. Poziom był tak bardzo wyrównany, że o III miejsce odbyła się dogrywka między dwoma uczennicami. W czwartek - 2.06. - odbył się Konkurs dla uczniów gimnazjum. I miejsce zajęło Gimnazjum nr 1 w Pilicy, II miejsce - Gimnazjum w Kroczycach, III miejsce - Gimnazjum w Żarnowcu. Skład naszej pilickiej drużyny to - Błażej Roch, Michał Sulecki, Radosław Dudkiewicz. Gościem podczas Konkursu była Pani Anna Kulczak - Sekretarz Miasta i Gminy Pilica. W konkursie wzięło udział 8 trzyosobowych drużyn z gimnazjum w Irządzach, Żarnowcu, Goleniowach, Porębie, Kroczycach, Niegowonicach, Pilicy, gimnazjum nr 3 w Zawierciu. Razem 24 osoby. Drużyny odpowiadały na 14 pytań, które równocześnie ukazywały się na ekranie i były czytane. Drużyna miała 2 min. na naradę i udzielenie pisemnej odpowiedzi. Karteczki z odpowiedziami były dostarczane jury przez wyznaczonych do tego uczniów. Jury oceniało odpowiedź po każdym z pytań na bieżąco. Walka była tak wyrównanym i zacięta, że o II miejscu musiała zadecydować dogrywka między dwoma drużynami - z Żarnowca i Kroczyc . W obu konkursach nagrodami za pierwsze trzy miejsca były puchary ufundowane przez Patrona Konkursu Burmistrza Miasta i Gminy Pilica Artura Janosika. Słodki poczęstunek i napoje dla uczestników również obu konkursów ufundował Dyrektor Leszek Sobota. Wszyscy uczniowie oraz drużyny biorące udział w Konkursie otrzymały dyplomy przygotowane przez Organizatorów. Po zakończeniu konkursu przybyli na niego nauczyciele wyrazili swoje podziękowanie i zadowolenie oraz zgłosili chęć przybycia na kolejne zorganizowane przez nas konkursy. Cieszymy się, że się podobało. Nauczyciele - organizatorzy Konkursu - Maria Lepiarczyk, Damian Uliniarz, oprawa plastyczna - Magdalena Szymczyk. Gratulujemy wszystkim i dziękujemy za przybycie.

poprzednia strona |1|2|3| z   3 następna|ostatnia

data dodania: 2016-06-05 15:08:11