Nasza wycieczka do Ośrodka Edukacyjno - Naukowego w Smoleniu.

Strona główna » Aktualności » Nasza wycieczka do Ośrodka Edukacyjno - Naukowego w Smoleniu.

W piątek, 24 listopada 2016 r. nasza klasa wybrała się do Ośrodka Edukacyjno - Naukowego Zarządu Jurajskich Parków Krajobrazowych w Smoleniu. Mieszkam niedaleko, więc dobrze znam to miejsce.

Najpierw mieliśmy prelekcję na temat zwierząt i roślin występujących w tutejszych lasach. Mówiliśmy też o jaskiniach i nietoperzach. Potem poszliśmy do lasu. Dostaliśmy zadanie, aby znaleźć małe paprocie rosnące na skałach. Byliśmy też w jaskini, ale nie widziałem żadnego nietoperza. Długo spacerowaliśmy leśnymi dróżkami. Pani tłumaczyła nam o wykluwających się larwach na liściu buku. Dawid znalazł małe jajeczko, z którego wykluł się ślimak. W pewnym miejscu zejście było bardzo strome, więc pan Mirek nas asekurował. Po spacerze pani rozdała nam karteczki i musieliśmy ułożyć obrazek z suszonych liści i traw. Na koniec było zdjęcie z naszymi pracami.

Zjedliśmy pyszny obiad i wróciliśmy do domów. Mimo, że pogoda nie dopisywała to myślę, że  wycieczka była ciekawa. Dużo dowiedzieliśmy się o otaczającej nas przyrodzie.

Kacper Chaberka klasa III a

data dodania: 2016-12-05 21:06:18