Inauguracyjny Turniej Akademii Siatkówki

Strona główna » Aktualności » Inauguracyjny Turniej Akademii Siatkówki

W niedzielę 19 marca w Porębie odbył się inauguracyjny Turniej Akademii Siatkówki Aluron Virtu Warta Zawiercie. W turnieju oprócz przedstawicieli naszej szkoły udział wzieli uczniowie z Miejskiego Zespołu Szkół w Porębie i Szkoły Podstawowej nr 1 ze Szczekocin.

Turniej odbył się w ramach nowego projektu ALURONU VIRTU - Akademii Siatkówki – pod patronatem Starosty Zawierciańskiego Krzysztofa Wrony.

Akt inaugurujący działalność Akademii Siatkówki w powiecie zawierciańskim podpisali zebrani na konferencji prasowej  przedstawiciele samorządów, szkół oraz władze Klubu. Miasto i Gminę Pilica reprezentował burmistrz Pan Artur Janosik a naszą szkołę dyrektor Pan Leszek Sobota.

Pierwsza runda rywalizacji odbywała się wsród uczniów klas IV - VI. Turniej uważam oficjalnie za otwarty - takimi słowami rozpoczął niedzielne rozgrywki burmistrz Poręby, Pan Ryszard Spyra.

Dzisiaj bohaterami jesteście wy, drodzy zawodnicy - powiedział z kolei, koordynator ds szkolenia młodzieży Aluron Virtu, Jacek Sitarek. Głęboko wierzę w to, że pomiędzy wami stoi przynajmniej jeden przyszły zawodnik pierwszej drużyny Aluron Virtu - mówił koordynator. Na zakończenie również chciałbym zaprosić wszystkich uczestników na sobotni rewanż w Zawierciu w półfinale I ligi z nyską Stalą - powiedział Jacek Sitarek.

Premierowe spotkanie VI klas pomiędzy Pilicą, a Porębą sędziowali zawodnicy Aluron Virtu, Adam Sobolewski oraz Jakub Lewandowski. Dobrze jest zobaczyć tak młodych zawodników, którzy grają w siatkówkę - mówią zgodnie gracze Aluron Virtu.

Kolejny turniej  w kwietniu w Pilicy juz teraz serdecznie zapraszamy.

data dodania: 2017-03-22 06:30:00