Dzień Bezpieczeństwa

Strona główna » Aktualności » Dzień Bezpieczeństwa

Już po raz czwarty uczniowie naszej szkoły wzięli udział w plenerowym Dniu Bezpieczeństwa.

Był on połączony z obchodami Dnia Dziecka, który został zorganizowany przez Radę Rodziców. Ten dzień rozpoczęliśmy od próbnego alarmu ewakuacyjnego pracowników i uczniów naszej szkoły, po czym udaliśmy się nad pobliski zalew, gdzie oczekiwały nas zaproszone zespoły ratowników: WOPR, JGOPR, Pogotowia  Ratunkowego, Straży Pożarnej oraz Policji. Wszyscy uczestnicy z zainteresowaniem  słuchali prelekcji nt. odpowiednich zachowań i  udzielania pierwszej pomocy w różnych sytuacjach życiowych a następnie mieli możliwość zapoznać się ze sprzętem ratowniczym  i spróbować własnych sił w praktyce.

Na zakończenie akcji wszyscy zostali poczęstowani pysznymi pieczonymi kiełbaskami , które przygotowała Rada Rodziców.

Uroczystość uświetnił Burmistrz Miasta i Gminy Artur Janosik, który życzył wszystkim uczestnikom udanej zabawy i nabycia wielu umiejętności ratowniczych.

Do zobaczenia za rok !

poprzednia strona |1|2| z   2 następna|ostatnia

data dodania: 2017-06-14 19:46:22

Zespół Szkół w Pilicy: SP nr 1 i Gimnazjum nr 1

Zespół Szkół w Pilicy: Szkoła Podstawowa nr 1 i Gimnazjum nr 1 w Pilicy.