Nocne życie pilickiej szkoły

Strona główna » Aktualności » Nocne życie pilickiej szkoły

Uczniowie pilickiej szkoły zainaugurowali nocne „zajęcia”, czyli nocki sportowo – turystyczne. Spędzili w szkole noc z piątku (8.09.)  na sobotę (9.09.) uczestnicząc w zajęciach sportowych, plastycznych, turystycznych. 19 – osobowa grupa uczennic klas IV, V, VI b szkoły podstawowej i  II a gimnazjum pojawiła się w szkole o godz. 19. Nocka zaczęła się od prawie 2 –godzinnych zajęć plastyczno – polonistycznych. Dziewczynki otrzymały kartki i kredki, aby narysować swoje wakacyjne wspomnienia. Po ukończeniu prac, drogą losowania każda z nich wyciągała jeden z rysunków i tworzyła opowiadanie dotyczące tego, co się na nim znajdowało. Rysunki były bardzo ciekawe, a opowiadania stanowiły niezłą zabawę – rozwijały wyobraźnię i dostarczały sporo śmiechu, radości.  Następnie uczennice obejrzały prezentacje dotyczące turystyczno – przyrodniczych uroków Syberii, z zwłaszcza rejonu Zabajkala i „kamiennego lasu” nad Leną. Poznały również historyczne związki naszego kraju z Syberią. Zobaczyły też, jak ciekawie na fotografiach można wykorzystać Księżyc. Kolejne zajęcia to zajęcia sportowe. Przed północą dziewczynki udały się na salę gimnastyczną, gdzie bardzo aktywnie spędziły czas do godz. 3.15. Uczestniczyły w przygotowanych dla nich zawodach sportowych oraz grze w „dwa ognie”. Podzielone na 2 grupy brały udział w różnorodnych zabawach sportowych, co dostarczyło im to wiele dobrej zabawy i mnóstwo emocji. Natomiast gra w „dwa ognie” okazała się dla nich tak pasjonująca, że  większość nawet o 3.15., czyli nad ranem, chciała grać dalej. Trzeba było widzieć ich zaangażowanie i „waleczność” w grze! Mimo intensywnych zajęć i późnej pory nie było po nich widać zmęczenia, a i do snu było im daleko. Kiedy już leżały w salach w śpiworach dalej było słychać śmiechy i wspólne rozmowy. Po pobudce o godz. 7 w sobotni poranek uczestniczki uprzątnęły zajmowane sale i około godz. 8 , odebrane przez rodziców, udały się do domu. To cieszy, że są tacy uczniowie, którzy chętnie przychodzą do szkoły nawet w nocy, by aktywnie spędzić czas bez siedzenia przed komputerem lub z telefonem w ręku. Bardzo dziękujemy wszystkim uczestniczkom i gratulujemy kondycji. Te nocki trwają już 7 rok i wciąż cieszą się popularnością. Nauczyciele – opiekunowie : Mirosław Opiłka, Maria Lepiarczyk. Do zobaczenia na kolejnej!

data dodania: 2017-09-15 08:05:31