Skróty klawiszowe:

Wkrótce w naszej szkole

Kalendarz

Europejski Dzień Języków – zagłosuj na SP nr 1 w Pilicy!

Strona główna » Aktualności » Europejski Dzień Języków – zagłosuj na SP nr 1 w Pilicy!

Jak co roku, w naszej szkole obchodziliśmy dziś Europejski Dzień Języków, który został ustanowiony przez Radę Europy właśnie na 26 września.

Cele tego dnia to ukazanie znaczenia uczenia się języków, promowanie różnorodności kulturowej, propagowanie uczenia się języków przez całe życie – tak w szkole, jak i poza nią. Powody bywają różne –kontynuacja nauki,  kariera zawodowa, udział w wymianie międzynarodowej lub po prostu dla własnej przyjemności.

W tym roku cała szkoła została zaangażowana w obchody – począwszy od dekoracji korytarzy przez klasy najmłodsze, plakaty przygotowane przez uczniów gimnazjum, w szkolnym radiowęźle rozbrzmiewała muzyka z całego świata aż po zabawę o nazwie „Wieża Babel”.  W pracowni językowej zostały przygotowane 3 stanowiska: sklep odzieżowy, restauracja i supermarket. Przygotowano również zadania do wykonania (np. kup bochenek chleba, czerwoną podkoszulkę i zamów herbatę i ciasto w restauracji) oraz słowniczki w j. polskim i niemieckim bo takie są nauczane w naszej szkole. Udział w zabawie brali uczniowie klas 5-7 szkoły podstawowej oraz 2-3 gimnazjum. Zadaniem było wylosowanie  karteczki z zadaniem do wykonania i dokonanie zakupów w wybranym języku. Uczniowie korzystali w trakcie zabawy z przygotowanych słowniczków a także pomocy nauczycieli języków obcych sprawujących opiekę nad całym przedsięwzięciem. W rolę sprzedawców z zaangażowaniem wcielili się uczniowie klasy 3 gimnazjum. Zmagania uczniów obserwował przez chwilę dyrektor szkoły a zastępca dyrektora nawet dokonywał zakupów! Zabawa była przednia :-) 

Nasze wydarzenie zostało również zgłoszone do oficjalnego kalendarza obchodów Europejskiego Dnia Języków. Można na nas głosować w plebiscycie na najbardziej innowacyjne wydarzenie w ramach EDJ. Termin zakończenia głosowania to 20 października.

Nie zwlekaj – głosuj!

http://edl.ecml.at/Events/EventsDatabase/tabid/1772/EventID/14841/language/pl-PL/Default.aspx

Nad całością czuwały nauczycielki języka angielskiego – p. Agnieszka Gucwa i p. Karina Fryc.

czytano: 274 razy

autor: zspilica.edu.pl

data dodania: 2017-10-03 23:13:47

Szkoła Podstawowa nr 1 w Pilicy
UL. 17 STYCZNIA 2a, 42-436 Pilica

tel.: 32 67 350 37
e-mail: sekretariat@zspilica.edu.pl

Szkoła Podstawowa nr 1 w Pilicy
Poleć stronę
Zapytanie
Facebook
Wersja mobilna