Wybory zakończone – mamy nowy Samorząd Szkolny

Strona główna » Aktualności » Wybory zakończone – mamy nowy Samorząd Szkolny

Uczniowie pilickiej szkoły już po raz szósty w demokratyczny sposób wybrali swoją reprezentację, czyli Samorząd Szkolny. Przewodniczącą została uczennica kl. VII b. W poniedziałek - 2.10. 2017r. - uczniowie naszej szkoły po raz kolejny w demokratyczny sposób wybrali swoją władzę. W wyborach wzięli udział uczniowie klas IV – VII szkoły podstawowej, klas II – III gimnazjum oraz (co jest tradycją szkolną) nauczyciele i pracownicy szkoły. Wybory odbywały się na trzech długich przerwach. Cieszyły się zainteresowaniem ze strony uczniów i budziły  emocje. Frekwencja wyniosła 55,46%.  Przewodniczącą Samorządu Szkolnego została Kinga Ogonek– uczennica kl. V II b. Jej zastępcą została Amelia  Rozlach– uczennica kl. VII, a  członkami  Samorządu zostali  Dawid Szota – uczeń kl. VI, Marcel Morawski i Mateusz Węglarczyk – obaj uczniowie kl. VII.  Wybory odbyły się w ramach projektu CEO „Samorządy mają głos” i zostały przygotowane oraz przeprowadzone przez 5 uczennic kl. II a gimnazjum. Wybory stają się już tradycją szkolną. Poprzedza je kampania wyborcza, którą na terenie szkoły prowadzą startujący kandydaci, a która zależy wyłącznie od ich pomysłowości. Życzymy owocnej pracy nowemu Samorządowi! Nad wyborami  czuwali:  nauczyciel koordynator – Maria Lepiarczyk i nauczyciel opiekun Samorządu Szkolnego – Małgorzata Szota.

data dodania: 2017-10-09 15:59:42

Zespół Szkół w Pilicy: SP nr 1 i Gimnazjum nr 1

Zespół Szkół w Pilicy: Szkoła Podstawowa nr 1 i Gimnazjum nr 1 w Pilicy.