Biało – Czerwony Marsz Niepodległości klas sportowych

Strona główna » Aktualności » Biało – Czerwony Marsz Niepodległości klas sportowych

W czwartek -  9.11. – klasy sportowe wzięły udział w Biało – Czerwonym Marszu Niepodległości ulicami Pilicy. Uczniowie spod szkoły udali się na kurhan powstańczy 1863r. upamiętniający poległych w powstaniu styczniowym Piliczan. Następnie przeszli do kościoła farnego, gdzie jest epitafium Zuzanny Czaplicowej – pilickiej bohaterki powstania styczniowego. Stąd udali się pod kościół i klasztor OO. Franciszkanów, które ucierpiały w ramach represji popowstaniowych. Następnie przeszli pod Krzyż Niepodległości, gdzie corocznie odbywają się gminne obchody Święta Niepodległości, a stąd wrócili do szkoły. W każdym z odwiedzonych miejsc uczniowie wysłuchali krótkich informacji historycznych z nim związanych, zapalili znicze, uczcili pamięć poległych powstańców „minutą ciszy”. Pod Krzyżem Niepodległości na uczniów czekał Dyrektor Szkoły Leszek Sobota oraz Sekretarz Miasta i Gminy Pilica Anna Kulczak. Pan Dyrektor i Pani Sekretarz powitali uczniów, podziękowali za wzięcie udziału w Marszu oraz okazanie w ten sposób patriotyzmu, a także podziękowali Organizatorom pomysłu. Na zakończenie wszyscy wspólnie odśpiewali hymn Polski. To pierwszy taki Marsz, ale na pewno nie ostatni.

poprzednia strona |1|2| z   2 następna|ostatnia

data dodania: 2017-11-17 12:30:38