Noc w kopalni soli w Bochni z Mszą św.

Strona główna » Aktualności » Noc w kopalni soli w Bochni z Mszą św.

Szkolne Koło PTTK zorganizowało kolejny, tradycyjny już, wyjazd uczniów na nocleg w Kopalni Soli w Bochni. W tym roku nocowaliśmy z piątku 17.11. na sobotę 18.11. Ten wyjazd różnił się jednak od pozostałych – był nietypowy, niezwykły, ponieważ tym razem oprócz zwiedzania kopalni uczniowie uczestniczyli w nocnej Mszy św. w kopalnianej kaplicy. Była to Msza św. wyjątkowa -  tylko dla nas, poprowadzona przez będącego z nami ks. Piotra Niedzielę. O jej niezwykłości świadczyły słowa oprowadzających nas przewodników – pani przewodnik stwierdziła, że po raz pierwszy uczestniczy     w takiej Mszy, a pan przewodnik, że dopiero po raz drugi. Do kopalni zjechaliśmy o godz. 18. Po zostawieniu bagaży w sali noclegowej uczniowie zjedli obiadokolację, a po niej poszli na salę gimnastyczną na zawody sportowe. Prosto po ich zakończeniu, rozpoczęli zwiedzanie kopalni zakończone Mszą św. w kaplicy św. Kingi (178 m. pod ziemią ), która zaczęła się o 21.20. Potem jeszcze udali się na drewnianą zjeżdżalnię i kopalnianą dyskotekę. Zjazdy stanowiły dla uczniów dużą frajdę. O godz. 24 zgaszono światła i rozpoczęła się cisza nocna. Rano pobudka, mycie, pakowanie, śniadanie i wyjazd na powierzchnię. W drodze powrotnej zwiedziliśmy jeszcze kościół ss. Benedyktynek w Staniątkach. W wycieczce uczestniczyli uczniowie klas III, IV, V, VI i VII szkoły podstawowej. W trakcie naszej Mszy św. w rolę ministrantów wcieliło się 2 chłopców i 2 dziewczynki. Wszyscy wrócili pełni wrażeń, zadowoleni i z deklaracjami, że za rok jadą po raz kolejny. Dziękujemy ks. Piotrowi za niezapomnianą Mszę św. Nauczyciele – opiekunowie Mirosław Opiłka, ks. Piotr Niedziela, Maria Lepiarczyk.

poprzednia strona |1|2| z   2 następna|ostatnia

data dodania: 2017-11-20 22:31:33