Ogólnopolskim Konkursie Polonistycznym

Strona główna » Aktualności » Ogólnopolskim Konkursie Polonistycznym

Uczniowie naszej szkoły już po raz kolejny wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Polonistycznym Z poprawną polszczyzną na co dzień, edycja XIV. W tym roku byli to uczniowie z klas I – IV:

kl. I a – Piotr Kowalczyk, Julia Liberska, Antoni Pajor, Balnka Zając, Miłosz Węglarczyk

kl. I b – Julia Jurek, Mikołaj Podsiedlik

kl. II – Maja Barczyńska, Martyna Gorgoń, Zuzanna Mendyk

kl. III a – Lena Kowal, Michał Sularz

kl. IIIc – Julia Derbot

kl. IV c – Franciszek Kuraś, Antoni Szwajkosz.

Wszyscy uczestnicy musieli się wykazać nie tylko umiejętnościami czytania i pisania, ale także wiedzą w zakresie form i norm, czyli poprawnością językową na co dzień. Pierwszy etap konkursu odbył się 23 października 2017 r. Wszyscy nasi uczniowie uzyskali powyżej 75%  punktów, a więc zakwalifikowali się do drugiego etapu. Drugi etap miał miejsce 8 stycznia 2018 r. Teraz czekamy na wyniki, stawką jest finał. Uczestnikom gratulujemy.

data dodania: 2018-01-13 21:01:26