"Nocka w szkole"

Strona główna » Aktualności » "Nocka w szkole"

W dniu 20 IV 2018r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Pilica odbyła się kolejna „Nocka w  szkole”.  Organizatorzy spotkania to wychowawca klasy IV sportowej, pan Tomasz Karpała oraz pedagog szkolny, pani Anna Paruzel – Zając.  Swoimi umiejętnościami aktywnie wspierali organizatorów inni nauczyciele: pani Magdalena Szymczyk, pani Renata Pasierb, pani Maria Lepiarczyk oraz  pan Mirosław Opiłka. Dzięki tej zespołowej pracy udało się zapewnić uczestnikom spotkania niezapomniane przeżycia i doświadczenia. W ramach przygotowania klasy IVa do obchodów stulecia niepodległości Polski pani Maria Lepiarczyk przeprowadziła dla uczestników wykład na temat postaci z  naszego hymnu narodowego, np. Stefana Czarnieckiego, Jana Henryka Dąbrowskiego, Napoleona Bonapartego i symbolicznej Basi.  Uczniowie zdobyli też informacje o twórcy hymnu Józefie Wybickim. W  spotkaniu tym uczestniczyła również goszcząca w  naszej szkole grupa „Skautów Jurajskich” z Włodowic. Klasa IVa w dalszej części „nocki” wzięła udział  w  warsztatach plastycznych przeprowadzonych przez Panią Magdalenę Szymczyk. Technika jaką pracowali to papieroplastyka. Dzieci wykonały z  wykorzystaniem tej techniki wazony z kwiatami na Dzień Mamy. Wszyscy chętnie pracowali i świetnie się bawili a efekty pracy były miłym zaskoczeniem sprawiając dużą radość uczestnikom warsztatów. Kolejnym ciekawym punktem programu było spotkanie taneczno – ruchowe o charakterze edukacyjno – rozwojowym. Podczas zajęć uczestnicy wspólnie  z  rodzicami znakomicie się bawili. Rodzice przygotowali dla swoich pociech oraz dla gości – skautów prażonki. Skauci zaś samodzielnie przygotowali z ciasta drożdżowego  tzw. „gady” – płaty ciasta owinięte na grubych patykach i upieczone w  ognisku. Pychotka! Zwłaszcza posmarowane kremem czekoladowym. Goście naszej szkoły „Skauci Jurajscy” pod opieką Marii Lepiarczyk i Mirosława Opiłki  odbyli spacer po Pilicy zapoznając się z najbliższą okolicą i poznając jej historię.  Następnie odbyły się wspólne rozgrywki sportowe, które poprowadziła Pani  Renata Pasierb w  ramach akcji Trzymaj Formę. Wcale nie zmęczona młodzież chętnie wzięła udział w dyskotece wykazując się zdolnościami tanecznymi. Po tej atrakcji nastąpiła  pora na ciszę nocną. Zaś rano odbyły się zajęcia   z  pedagogiem szkolnym  Panią Anną Paruzel – Zając, która przygotował dla uczniów warsztaty dotyczące zdrowego odżywiania się. Dzieci podzieliły się swoimi upodobaniami kulinarnymi, dowiedziały się jak ważne jest regularne i racjonalne odżywianie się. Śniadanie dla wszystkich przygotowane zostało przez skautów. Ich opiekunowie złożyli podziękowanie i dyplom dla Dyrektora szkoły, Pana Leszka Soboty za gościnę oraz wspólne miłe spędzenie części  czasu. Pan Mirosław Opiłka podziękował Panu Burmistrzowi Arturowi Janosikowi za wyrażenie zgody na darmowe zwiedzanie zamku Pilcza w   Smoleniu przez skautów. Wychowawca klasy IV a  sportowej Pan Tomasz Karpała  złożył podziękowanie rodzicom swojej klasy   za włączenie się i aktywny udział w  kolejnej imprezie integracyjnej. Wychowawca klasy IV a  dziękuje: Pani Annie Paruzel – Zając, Pani Maryli Lepiarczyk, Pani  Magdalenie Szymczyk, Pani  Renacie Pasierb oraz Panu  Mirosławowi  Opiłce za współorganizację „nocki w   szkole”.

poprzednia strona |1|2| z   2 następna|ostatnia

data dodania: 2018-05-20 13:38:23