Skróty klawiszowe:

Wkrótce w naszej szkole

Kalendarz

Z Pilicy do Gütersloh

Strona główna » Aktualności » Z Pilicy do Gütersloh

Już od 5 lat uczniowie naszej szkoły biorą udział w wymianie z zaprzyjaźnioną szkołą Janusz Korczak – Gesamtschule w Gütersloh. Tym razem w podróż do naszych niemieckich kolegów i koleżanek udaliśmy się samolotem. Celem tegorocznego wyjazdu była realizacja projektu na temat baśni braci Grimm. Podczas pobytu odwiedziliśmy słynne muzeum„Grimmwelt” w Kassel, w którym poznaliśmy historię znanych pisarzy. Następnie naszym zadaniem było przedstawienie wybranej baśni ich autorstwa. Oczywiście wszystko odbywało się w języku angielskim. Musieliśmy sami napisać scenariusz, do którego wtrąciliśmy kilka sentencji polskich oraz niemieckich. Samodzielnie przygotowaliśmy kostiumy i scenografię. W piątek przedstawiliśmy owoce naszej tygodniowej pracy. Wszyscy świetnie wywiązali się ze swoich zadań. Wraz z naszymi niemieckimi partnerami uczestniczyliśmy w wielu wycieczkach i zajęciach prowadzonych w tamtejszej szkole. Mieliśmy okazję zwiedzić gospodarstwo „Kibitzhoff” prowadzone przez osoby niepełnosprawne, w którym dowiedzieliśmy się,  czym jest ekologiczne rolnictwo. Najatrakcyjniejszym punktem pobytu w gospodarstwie było wspólne przygotowanie posiłku z produktów w nim uprawianych. W parku Heimat-Tierpark Olderdissen
w Bielefeld podziwialiśmy europejskie zwierzęta. Sobotę i niedzielę spędziliśmy w rodzinach swoich partnerów, które zapewniły nam liczne atrakcje, m. in. odwiedziliśmy park linowy, park wodny, uczestniczyliśmy w piknikach.
Nad naszym bezpieczeństwem czuwali opiekunowie: pan dyrektor Leszek Sobota, pani Karina Fryc oraz pan Daniel Szczechla.
Niestety tydzień szybko minął i w poniedziałek musieliśmy się żegnać z naszymi nowymi przyjaciółmi. Był to wspaniały i niezapomniany pobyt, który na długo pozostanie w naszej pamięci.
Projekt dofinansowała Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży.

czytano: 546 razy

autor: zspilica.edu.pl

data dodania: 2018-06-24 21:12:09

Szkoła Podstawowa nr 1 w Pilicy
UL. 17 STYCZNIA 2a, 42-436 Pilica

tel.: 32 67 350 37
e-mail: sekretariat@zspilica.edu.pl

Szkoła Podstawowa nr 1 w Pilicy
Poleć stronę
Zapytanie
Facebook
Wersja mobilna