V Dzień Bezpieczeństwa

Strona główna » Aktualności » V Dzień Bezpieczeństwa

18 czerwca nad zalewem pilickim  uczniowie naszej szkoły wzięli po raz 5 udział w plenerowym Dniu Bezpieczeństwa.

Jak co roku rozpoczęliśmy go od próbnego alarmu ewakuacyjnego , którego  działania  miały  na celu sprawdzenie skuteczności sposobu  informowania i reakcji na ogłoszony alarm o zagrożeniu. Obejmował on wszystkich uczniów i pracowników szkoły.

Po zakończonej ewakuacji udaliśmy się nad zalew gdzie swoje stanowiska przygotowały zespoły ratownicze. W  tym roku prelekcje z zakresu bezpiecznych zachowań nad wodą , udzielania pierwszej pomocy w nagłych wypadkach, bezpiecznych zachowań w przestrzeni publicznej, ratownictwa technicznego i medycznego  oraz zaprezentowania sprzętu pożarniczego i ratownictwa drogowego przeprowadzili ratownicy: WOPR, Pogotowia Ratunkowego , Straży Pożarnej oraz Policji.

Wszyscy uczestnicy z zainteresowaniem  słuchali prelekcji oraz  mieli możliwość zapoznać się ze sprzętem ratowniczym  i spróbować własnych sił w praktyce.

Na zakończenie akcji wszyscy zostali poczęstowani pieczonymi kiełbaskami , które przygotowała Rada Rodziców.

Do zobaczenia za rok !

data dodania: 2018-06-24 20:50:36