Kolejny sukces Szymona

Strona główna » Aktualności » Kolejny sukces Szymona

W poniedziałek -11.06. – uczeń kl. II a naszego gimnazjum Szymon Kosiór uzyskał wyróżnienie w Powiatowym Konkursie Historycznym „Józef Piłsudski w tradycji i kulturze”, który odbył się w Myszkowie. Został on zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 1 im. A. Mickiewicza w Myszkowie pod patronatem Instytutu Pamięci Narodowej Oddziału w Katowicach z racji 100  rocznicy niepodległości Polski. W konkursie wzięło udział 13 uczniów ze szkół powiatu myszkowskiego - Szymon był jedynym uczniem z powiatu zawierciańskiego. Trzeba przypomnieć, że to już kolejny sukces Szymona     w zakresie wiedzy o J. Piłsudskim – w ubiegłym roku otrzymał wyróżnienie specjalne w Ogólnopolskim Konkursie Historycznym  z okazji 150 rocznicy urodzin Józefa Piłsudskiego i odbierał nagrodę w Warszawie. Jak widać uczeń jest już „specjalistą” od Marszałka. Udział w konkursie to jeden elementów obchodów 100 – lecia niepodległości w naszej szkole. Nauczyciel opiekun Maria Lepiarczyk. Cieszymy się i gratulujemy Szymonowi i jego Rodzicom!

data dodania: 2018-06-24 20:36:19