Sobotnia wycieczka do Podzamcza

Strona główna » Aktualności » Sobotnia wycieczka do Podzamcza

W sobotę – 8 września – Szkolne Koło PTTK zainaugurowało swoją tegoroczną działalność wycieczką do Podzamcza. Grupa 28 uczniów (z klas czwartej, piątych i szóstych) wyruszyła spod szkoły autokarem o godz. 8.30 do Podzamcza. Po przyjeździe najpierw udali się na zwiedzanie ruin zamku. Przewodnik  p. Mirosław Opiłka oprowadził ich po zamkowych pomieszczeniach i zapoznał z bogatą historią tej budowli. Następnie uczniowie przeszli na górę Birów, gdzie wraz z przewodnikiem zwiedzili zabudowania wczesnośredniowiecznego grodu i wysłuchali informacji o życiu dawnych mieszkańców. Z góry Birów uczestnicy pieszo, szlakiem, wrócili pod szkołę o godz. 15. Wycieczka była nie tylko aktywną formą spędzenia sobotniego przedpołudnia, ale również okazją do zdobycia nowych wiadomości, poznania najbliższej okolicy, podziwiania piękna krajobrazu i zacieśnienia wzajemnych kontaktów. Wielu z uczniów z wycieczki przyniosło coś jeszcze –  maślaki. Zbieranie grzybów rosnących przy leśnym szlaku okazało się dla nich dodatkową frajdą, która sprawiła im sporo przyjemności i radości. Sprzyjała też pogoda – pomimo zachmurzenia obyło się bez deszczu. Uczniowie wrócili z nowymi wrażeniami i sporą ilością zdjęć w swoich telefonach. W wycieczce wzięło udział również kilkoro rodziców, którzy wędrowali wspólnie ze swoimi pociechami. Kolejna wycieczka już wkrótce (jeśli pozwoli na to pogoda). Zapraszamy uczniów i rodziców.

Nauczyciele – opiekunowie Mirosław Opiłka, Maria Lepiarczyk.

data dodania: 2018-09-09 15:17:06