Pamięci tym, co polegli

Strona główna » Aktualności » Pamięci tym, co polegli

W środę 12.09. uczniowie klas V a, V b, V c pieszo udali się na cmentarz ofiar I wojny światowej znajdujący się w Biskupicach. Wysłuchali opowieści o walkach, jakie rozegrały się na terenie kilku miejscowości naszej gminy w listopadzie i grudniu 1914r., czyli na początku I wojny światowej. Dowiedzieli się również, że ten cmentarz połączył żołnierzy wrogich sobie armii, którzy walczyli przeciwko sobie, a teraz spoczywają we wspólnych mogiłach. Uczniowie oddali hołd walczącym o wolną Polskę zapaleniem zniczy, minutą ciszy i krótką modlitwą. W drodze na cmentarz piątoklasiści zwiedzili pilicką kolegiatę św. Jana Chrzciciela i św. Jana Ewangelisty poznając jej historię i zabytki. Natomiast w drodze powrotnej uczniowie odwiedzili miejsce straceń z okresu II wojny światowej na tyłach pilickiego pałacu. Ta wycieczka była jedną z form obchodów 100 –lecia niepodległości Polski w naszej szkole.

data dodania: 2018-09-17 15:07:59