Nasi uczniowie na Dniu Otwartym Policji w Katowicach

Strona główna » Aktualności » Nasi uczniowie na Dniu Otwartym Policji w Katowicach

W piątkowe przedpołudnie 14.09. uczniowie klas IV a i IV b Szkoły Podstawowej nr 1 w Pilicy uczestniczyli w Dniu Otwartym zorganizowanym przez Oddział Prewencji Policji w Katowicach. Zaczęło się od pokazu musztry paradnej w wykonaniu Kompanii Honorowej Śląskiej Policji oraz przemarszu Orkiestry Komendy Wojewódzkiej. Kolejnym punktem były salwy z karabinów oraz pokaz miotaczy wody. Następnie, z przydzielonym naszej grupie policjantem, uczniowie udali się na zwiedzanie policyjnego samochodu i przejażdżkę nim, zostali poczęstowani słodkościami, podeszli do koni z Sekcji Konnej Policji, ćwiczyli pod okiem strażaków z PSP, oglądali czołg, elementy wyposażenia policji oraz mogli wsiąść do transporteru opancerzonego Rosomak. Na zakończenie otrzymali jeszcze upominek – krówki i zeszyty. W drodze powrotnej zatrzymali się na chwilę na skałkach niegowonickich w ramach poznawania Jury. Na placu w Katowicach było głośno  i gwarno, gdyż było bardzo wielu uczniów ze szkół podstawowych i średnich, a także przedszkolaków. Policjanci przygotowali wiele stanowisk, które uczniowie mogli zobaczyć.

data dodania: 2018-09-18 11:55:09