W 100-lecie niepodległości

Strona główna » Aktualności » W 100-lecie niepodległości

W ramach obchodów 100 –lecia niepodległości Polski uczniowie klas siódmych SP i trzecich gimnazjum Szkoły Podstawowej nr 1 w Pilicy w środę (19.09) i czwartek (20.09) udali się do Smolenia. Celem pieszego rajdu było pokazanie młodzieży znajdujących się tam okopów z czasów I wojny światowej, pozostałych po toczących się krwawych walkach w listopadzie 1914r. Uczniowie zostali przy okazji zapoznani z historią działań wojennych na terenie gminy Pilica, które toczyły się od listopada do grudnia 1914r. Minutą ciszy i modlitwą za zmarłych uczcili pamięć walczących i poległych tam żołnierzy polskich. W drodze na okopy młodzież zwiedziła również, odrestaurowane niedawno, ruiny zamku Pilcza na Smoleniu   i zapoznała się z jego historią. Z zamkowej baszty podziwiali piękno okolicznego krajobrazu. Pogoda sprzyjała pieszej wędrówce po naszej okolicy. To kolejne nasze kilometry dla rocznicy.

data dodania: 2018-09-26 20:26:56