Halloween'owe warsztaty językowe

Strona główna » Aktualności » Halloween'owe warsztaty językowe

26 października w godzinach popołudniowych odbyły się w Szkole Podstawowej nr 1 w Pilicy po raz pierwszy warsztaty językowe o tematyce Halloween, w których udział wzięli uczniowie klasy Vc oraz VI b. Na zajęcia młodzież przybyła- mniej lub bardziej przebrana- w upiorne stwory, czarownice i inne potwory jak przystało na Święto Halloween. Wszyscy wzięli udział w różnorodnych grach i zabawach halloweenowych prowadzonych w języku angielskim, bo przecież w końcu jest to angielskie święto. Na początek uczniowie utrwalili słownictwo związane ze świętem, przygotowali swoje lampiony, które zabrali do domu celem przystrojenia swoich mieszkań. Następną zabawą było przyczepianie części twarzy do dyni z zasłoniętymi oczami i rzut cukierkiem do celu, za co można było wygrać słodką przekąskę:-). Największym jednak powodzeniem cieszyły się podchody. Wszystkie wiedźmy i potwory rozpierzchły się po całej szkole podążając za wskazówkami  w języku angielskim w poszukiwaniu ukrytego skarbu, którym były literki służące do ułożenia hasła wieczoru.  Po wyczerpującej pogoni nadszedł czas na smaczny poczęstunek, a po nim równie atrakcyjną konkurencję w łowieniu jabłek z wody bez użycia rąk zwaną “Apple Bobbing”.  Zabawa była przednia i smaczna, co złowione to zjedzone:-) Na więcej zabaw czasu nie starczyło, ale przecież nic straconego -  za rok znów się pewnie spotkamy! Zajęcia przygotowały i przeprowadziły nauczycielki języka angielskiego Pani Karina Fryc oraz Pani Agnieszka Gucwa a pomocą służyły uczennice klasy 3a gimnazjum Karolina Bomba i Oliwia Pasierb. Serdecznie dziękujemy wszystkim przybyłym za wspaniałą zabawę! Happy Halloween!

data dodania: 2018-10-27 21:38:10