Powiatowy Konkurs Historyczny „Ku Niepodległej 1795 – 1918”

Strona główna » Aktualności » Powiatowy Konkurs Historyczny „Ku Niepodległej 1795 – 1918”

We wtorek,  30.10., w  Szkole Podstawowej nr 1 w Pilicy odbył się Powiatowy Konkurs Historyczny „Ku Niepodległej 1795 – 1918”  zorganizowany w ramach obchodów 100 – lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Wzięły w nim udział 4 drużyny. I miejsce zajęła nasza drużyna w składzie - Roksana Podsiedlik, Aleksander Mścichecki, Szymon Roch. II miejsca zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej z Wierbki, III miejsce drużyna ze Szkoły Podstawowej z Dzwono – Sierbowic, a wyróżnienie drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 1 z Zawiercia. Drużyny, które zajęły 1, 2 i 3 miejsca otrzymały puchary, a wyróżniona statuetkę - nagrody zostały ufundowane przez Burmistrza Miasta i Gminy Pilica Artura Janosika, który objął Patronat nad konkursem. Każdy z uczniów otrzymał również dyplom ufundowany przez Pana Burmistrza.

Konkurs rozpoczął Pan Dyrektor Leszek Sobota od serdecznego powitania przybyłych uczniów i nauczycieli oraz życzył wszystkim powodzenia. Uczestnicy, jako 3- osobowa drużyna, odpowiadali na 14 pytań, dotyczących drogi Polaków do odzyskania niepodległości, które były równocześnie wyświetlane na ekranie i czytane. Odpowiedzi były przekazywane po każdym pytaniu jury, w skład którego wchodzili przybyli nauczyciele, a przewodniczył Pan Dyrektor. Jury podawało punktację na bieżąco. Rywalizacja była zacięta do końca, nie brakowało emocji. W czasie przerwy przed wręczeniem nagród i dyplomów, uczniowie mogli skorzystać z przygotowanego dla nich poczęstunku. Po przerwie Pan Dyrektor wręczył puchary i dyplomy. Konkurs zakończył się wspólnym zdjęciem. To wydarzenie to jedna z form obchodów 100 rocznicy odzyskania niepodległości w naszej szkole. Gratulujemy wszystkim uczestnikom  wiedzy, którą zaprezentowali. Organizatorzy i pomysłodawcy konkursu nauczyciele  -  Maria Lepiarczyk i Damian Uliniarz.

poprzednia strona |1|2| z   2 następna|ostatnia

data dodania: 2018-11-03 22:11:38