W hołdzie Niepodległej

Strona główna » Aktualności » W hołdzie Niepodległej

W hołdzie Niepodległej 9 listopada 2018 roku  w Szkole Podstawowej nr 1 w Pilicy odbyła się uroczysta akademia z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Tym razem Teatrzyk Szkolny "Igraszka" zaprosił całą społeczność szkolną do I Muzeum Historycznego w Pilicy, gdzie dzięki kompetentnym paniom przewodniczkom, zwiedzający mogli poszerzyć wiedzę na temat historii naszego kraju, a przede wszystkim Pilicy i jej okolic. Program miał przypominać muzeum interaktywne, gdyż obfitował w taniec, śpiew, zdjęcia Pilicy i okolic, liczne eksponaty oraz ciekawą prezentację. Spektakl został również zaprezentowany 11 listopada 2018  roku w czasie gminnych obchodów Święta Niepodległości.

Następnie uczniowie klas sportowych, podczas Marszu Niepodległości, szlakiem miejsc pamięci narodowej, oddali hołd pamięci bohaterom poległym w walce za wolną Polskę i pięknej polskiej historii. Uroczystości zakończyło odśpiewanie o godz. 11.11 przez całą społeczność szkolną wraz z dyrektorem szkoły Panem Leszkiem Sobotą i Burmistrzem Miasta i Gminy Pilica Panem Arturem Janosikiem hymnu narodowego.

poprzednia strona |1|2| z   2 następna|ostatnia

data dodania: 2018-11-12 20:26:24