Nocne życie szkoły

Strona główna » Aktualności » Nocne życie szkoły

Uczniowie pilickiej Szkoły Podstawowej lubią chodzić do szkoły nie tylko     w ciągu dnia, ale i również w nocy. Szkolne Koło PTTK organizuje „nocki” dla swoich członków i sympatyków już 8 rok. Tym razem była to noc z 16/ 17 listopada i miała charakter historyczno- sportowo –turystyczny. Uczestniczyło w niej 19 dziewcząt z klas piątych, szóstych i ósmych, podzielonych na 3 mieszane drużyny. Zaczęła się o godz. 19 w piątkowy wieczór od gry edukacyjnej „Poznaj swój kraj”, w której drużyny musiały wykazać się wiedzą historyczno – turystyczną o różnych miejscach w Polsce. Odpowiadały również na pytania dotyczące historii ogólnej losując karty edukacyjne. Nie zabrakło też śpiewania polskich pieśni patriotycznych. Następnie przeszły na salę gimnastyczną, gdzie uczestniczyły w kilku pełnych emocji zawodach sportowych oraz w grze w „dwa ognie”. O północy było oglądanie prezentacji o Ojcowskim Parku Narodowym i zamkach na szlaku Orlich Gniazd zakończone pytaniami konkursowymi odnośnie wysłuchanych informacji. Potem znów sala gimnastyczna i emocjonujące mecze siatkówki do 3 nad ranem. Po godz. 3 zostały ogłoszone wyniki konkursów i drużyny otrzymały drobne upominki. Po czym  dziewczyny udały się na krótki sen, bo o godz.6.40 była już pobudka i sprzątanie sal, a przed godz. 8 rodzice przyszli odebrać swoje pociechy. Przez całą noc uczestniczkom dopisywały doskonałe humory – szkoła rozbrzmiewała radosnym śmiechem i gwarem. Zawody sportowe i odpowiedzi na pytania budziły z kolei wiele pozytywnych emocji. Nauczyciele -opiekunowie Mirosław Opiłka, Maria Lepiarczyk.

data dodania: 2018-11-30 20:58:41