Warsztaty w Berlinie

Strona główna » Aktualności » Warsztaty w Berlinie

W dniach 23 -24 listopada (piątek, sobota) Dyrektor Szkoły Leszek Sobota oraz nauczycielka Maria Lepiarczyk wzięli udział, jako członkowie, w warsztatach nauczycielskiej Grupy Roboczej przy Polsko – Niemieckiej Komisji Podręcznikowej, które odbyło się w Berlinie w Centrum Badań Historycznych Polskiej Akademii Nauk. Było to spotkanie rozpoczynające działalność owej Grupy. Komisja Podręcznikowa od 2008r. pracuje nad wspólnym polsko – niemieckim podręcznikiem historii Europy. Wydano 2 tomy, a trzeci jest już prawie gotowy. W Niemczech podręcznik dopuszczono w 15 landach. W Polsce funkcjonuje jako pomoc w nauce historii. Zadaniem Grupy Roboczej będzie tworzenie scenariuszy lekcji w oparciu o ten podręcznik, z których będą mogli korzystać nauczyciele w swojej praktyce szkolnej. Tematem warsztatów była wielokulturowość, wielonarodowość i wieloetniczność w szkole. Z naszego województwa w Grupie Roboczej jest 4 osoby – dwoje Piliczan i dwoje Zabrzan. Kolejne 3 spotkania odbędą się w przyszłym roku.

data dodania: 2018-12-06 14:49:09