Mikołajkowe warsztaty klasy Vc

Strona główna » Aktualności » Mikołajkowe warsztaty klasy Vc

4 grudnia z okazji zbliżających się Mikołajek klasa V c z wychowawczynią p. Kariną Fryc i panem Mirosławem Opiłką wybrała się na warsztaty do Żarek. Odwiedziliśmy kilka miejsc, w których aktywnie spędziliśmy czas. W pracowni etnodizaju EtnoJura wykonaliśmy świąteczne choinki. W Muzeum Dawnych Rzemiosł mieszczącym się w Starym Młynie zwiedziliśmy wystawę multimedialną, pokazującą czym trudniła się miejscowa ludność oraz jak dawniej wypiekano chleb. W Przystani Leśniów uczestniczyliśmy w kulinarnych warsztatach robienia pizzy. Największą frajdą było przyrządzenie tego pysznego dania oraz zjedzenie swojego wypieku. Ostatnim punktem programu były warsztaty w Manufakturze Hokus Pokus. Najpierw zobaczyliśmy jak są robione lizaki i cukierki, a następnie wykonaliśmy własne lizaki o smaku coli. Ponadto pan Mirosław Opiłka został naszym przewodnikiem i opowiedział nam po drodze kilka ciekawostek o okolicy.

Dzień spędziliśmy wyjątkowo aktywnie - nie mogliśmy uwierzyć, że czas tak szybko minął na zabawie (i nauce oczywiście :-). Z całą pewnością polecamy to miejsce.

poprzednia strona |1|2| z   2 następna|ostatnia

data dodania: 2018-12-06 14:54:40