Z wizytą w Żarkach

Strona główna » Aktualności » Z wizytą w Żarkach

Środę, 5 grudnia, uczniowie klasy IV a spędzili na wycieczce w Żarkach,    w czasie której mogli się wiele nauczyć. Zaczęli od warsztatu robienia pizzy  w „Przystani Leśniów”. W kolorowych fartuszkach i czepcach sami, pod kierunkiem kucharza, przygotowali sobie pizzę, którą po upieczeniu ze smakiem spożyli. Następnie udali się do Etno Jury na warsztaty robienia ozdób i przedmiotów z siana. Pod okiem instruktorek wykonali z siana śliczne sówki, które zabrali ze sobą do domu. Kolejnym punktem wycieczki była wizyta w Muzeum Dawnych Rzemiosł „Stary Młyn”, gdzie uczniowie uczyli się rozróżniać zboża, dowiedzieli się jak działał młyn, jak pracował bednarz, czy piekarz. Z muzeum udali się do Manufaktury Słodyczy „Hokus pokus” na warsztaty robienia cukierków i lizaków. Każdy z nich sam zrobił dla siebie smakowitego, kolorowego  lizaka. W trakcie każdego z warsztatów było sporo zaciekawienia, zaaferowania wykonywaną pracą, śmiechu, emocji i radości z efektów. Cieszyła ich samodzielnie wykonana pizza i lizak, a po tym jak szybko je pałaszowali widać było, że im smakowało. Chwalili się zrobionymi przez siebie sowami, a w muzeum ciekawił ich każdy eksponat. Widać było, że podobała im się taka nietypowa wycieczka. Może również coś z tego, czego się dziś nauczyli zostanie im na dłużej.

data dodania: 2018-12-09 22:14:42