XXVII Finał WOŚP w Pilicy

Strona główna » Aktualności » XXVII Finał WOŚP w Pilicy

W niedzielę, 13 stycznia, w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 1 w Pilicy odbył się 27 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dla nas szczególny, wyjątkowy, bo  Orkiestra zagrała w naszej szkole po raz 18! Tak, to już 18 lat, a więc osiągnęliśmy „pełnoletniość”. Hasło tegorocznego Finału - „Pomaganie jest dziecinnie proste”. Wszystko rozpoczęło się o godz. 15 występem najmłodszych, czyli dzieci z Przedszkola w Pilicy. Następnie w różnorodnych programach artystycznych zaprezentowali się uczniowie ze szkół w Pilicy, Wierbce, Dzwono – Sierbowicach. Przybyli mogli podziwiać talenty muzyczne i taneczne uczniów naszej gminy. Na scenie mogliśmy również zobaczyć występ Scholi  „Aniołki”, działającej przy kościele w Dzwono – Sierbowicach oraz Zespołu Folklorystycznego „Jurajskie Igraszki” z Myszkowa. Występy podobały się, o czym świadczyły gromkie brawa. Mali artyści zostali ugoszczeni słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców uczniów naszej szkoły. Kolejnymi punktami programu był występ zespołu „Zbrucz” i „Topolany” z Tarnopola na Ukrainie oraz Andrzeja Rybińskiego – gwiazdy wieczoru. Występy zgromadziły wiele osób, które dobrze się bawiły w ich trakcie. Nie zabrakło również licytacji różnych gadżetów prowadzonych przez Organizatorów.  WOŚP to również tysiące wolontariuszy, wśród których byli oczywiście nasi uczniowie. To dzięki ich poświęceniu i ofiarności mieszkańców naszej gminy zebraliśmy w tym roku kwotę 24,5 tys. zł, czym pobiliśmy nasz kolejny rekord! Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania Finału, wolontariuszom, sponsorom, przybyłym oraz tym, którzy wrzucali pieniądze do puszek. Do zobaczenia za rok na kolejnym finale!

poprzednia strona |1|2| z   2 następna|ostatnia

data dodania: 2019-01-16 21:57:28