Strona główna » Aktualności » Dzień Babci i Dziadka

Śnieżnie, mroźno, ale w sercach uczniów gorąco, a  powodem takiej atmosfery jest  obchodzony w Szkole Podstawowej nr 1 w Pilicy Dzień Babci i Dziadka, który łączy pokolenia od wielu lat. W zimowe popołudnie 22 stycznia 2019 r.  sala gimnastyczna  wypełniła się po brzegi wyjątkowo licznie przybyłymi gośćmi biorącymi udział w święcie. Uroczystość otworzył Pan dyrektor Leszek Sobota, który przywitał przybyłych, złożył życzenia oraz podziękował za trud, poświęcenie i pomoc w wychowaniu wnuków. Uczniowie najstarszych klas przedstawili jasełka przygotowane pod czujnym okiem Pań: Izy Nowak, Elżbiety Kamińskiej i Anny Rymarowicz. Dzieci klas 1 a i 1 b zaprezentowały montaż słowno- muzyczny. Mali artyści z przejęciem recytowali, śpiewali i tańczyli w rytmie rock and rolla. Goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem. Po części artystycznej dzieci złożyły życzenia i wręczyły laurki ukochanym babciom i drogim dziadkom.Uroczystość wypadła pięknie. Uczniowie otrzymali gromkie brawa, a babcie i dziadkowie byli dumni ze swych utalentowanych wnuków. W organizację uroczystości włączyli się niezawodni rodzice,  przygotowując słodki poczęstunek, który był okazją do rozmów, dzielenia się wrażeniami i wspomnieniami. Nie zabrakło też pamiątkowych fotografii. Na zakończenie uczniowskich występów, jedna z Babć, w kilku ciepłych słowach podziękowała dzieciom, nauczycielom, dyrektorowi szkoły za pamięć, życzenia i przygotowanie programu , po czym wszystkim występującym rozdała słodycze. Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze. Było okazją do wzmacniania więzi rodzinnych, miłego spędzenia czasu. Przedsięwzięcie zorganizowały wychowawczynie klas pierwszych: Barbara Mendak- Pustułka i Małgorzata Sapiechowska.

poprzednia strona |1|2|3| z   3 następna|ostatnia

data dodania: 2019-01-24 16:19:03