Z kulturą na co dzień

Strona główna » Aktualności » Z kulturą na co dzień

W czwartek, w trakcie lekcji wychowawczej, w Szkole Podstawowej nr 1 w Pilicy odbył się apel szkolny poświęcony kulturalnemu zachowaniu i wręczeniu dyplomów za konkursy szkolne. Apel rozpoczęło zabawne przedstawienie Teatrzyku Szkolnego „Igraszka” dotyczące przypomnienia o powitaniu „Dzień dobry”, o którym zawsze, bez względu na okoliczności, powinniśmy pamiętać. Wesoły korowód, czyli przebierańcy z Teatrzyku, zaprezentował „grzeczne” wierszyki uczniom kl. 3-8  szkoły podstawowej na apelu, a najmłodszym, czyli kl. 1-2  na zajęciach lekcyjnych. Następnie Dyrektor szkoły Leszek Sobota zwrócił uwagę na właściwe, kulturalne zachowanie uczniów w codziennych, szkolnych sytuacjach, zwłaszcza na korytarzu wobec koleżanek i kolegów, nauczycieli, pracowników szkoły. Powiedział też o zachowaniu się poza szkołą – na ulicy i w innych miejscach publicznych.  Podziękował również wszystkim wolontariuszom WOŚP za ich zaangażowanie, podkreślając, że to dzięki nim udało się zebrać tak dużą kwotę, a także uczniom, którzy reprezentują szkołę osiągając sukcesy w różnych konkursach. Poinformował też o zmianach w Samorządzie Szkolnym.  Wręczone zostały również dyplomy za ex aequo pierwsze miejsca w szkolnym konkursie „Plakat na 100 – lecie niepodległości Polski” oraz konkursie Samorządu Szkolnego na najładniejszy wystrój świąteczny sali lekcyjnej.

data dodania: 2019-01-31 13:13:47