Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej

Strona główna » Aktualności » Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej

W środę, 27 lutego, 2 uczniów kl. VIII a Szkoły Podstawowej nr 1 w Pilicy Bartosz Grzebieluch i Krystian Fabjański – wzięli udział (jako drużyna) w XVII Wojewódzkim Konkursie Wiedzy o Unii Europejskiej, który odbył się on w sali teatralno –kinowej Pałacu Młodzieży w Katowicach. Uczestnicy byli podzieleni na 3 grupy wiekowe: uczniowie kl. IV – VI SP, kl. VII –VIII SP i kl. III gimnazjum oraz szkół średnich. Nasi uczniowie byli (w swojej kategorii ) jedną  spośród 41 drużyn z całego województwa. Konkurs miał uroczystą oprawę. Zaczął się od odśpiewania hymnu UE. Po powitaniu uczestników przez Dyrektora Pałacu Młodzieży uczniowie obejrzeli wokalno – taneczny występ artystyczny w wykonaniu zespołu folklorystycznego, zespołu tańca nowoczesnego i solistek Studia Tańca i Studia Śpiewu Pałacu Młodzieży. Następnie wysłuchali prezentacji o Parlamencie UE. Po nim uczniom rozdano testy  i rozpoczął się konkurs. Na zakończenie uczestnicy otrzymali mały, słodki poczęstunek. W konkursie  w większości uczestniczyli uczniowie z dużych miast śląskich, np. Katowic, Chorzowa, Bytomia. Teraz będziemy oczekiwać na ogłoszenie wyników przez Organizatorów. Chociaż, jak to pięknie powiedział  Pierre de Coubertin „Istotą igrzysk nie jest zwyciężać, ale wziąć udział. Nie musisz wygrać, bylebyś walczył dobrze.”

data dodania: 2019-03-01 19:46:51