II Pilicka Gala Filmowa: Kocham Cię, Życie!

Strona główna » Aktualności » II Pilicka Gala Filmowa: Kocham Cię, Życie!

W związku z obchodzonym 7 kwietnia Światowym Dniem Zdrowia w naszej szkole został zorganizowany  konkurs profilaktyczny „Pilicka Gala Filmowa – Kocham Cię, Życie”. Do konkursu zakwalifikowało się 7 zespołów z 4 szkół podstawowych: Dłużca, Ogrodzieńca, Dzwono-Sierbowic i Pilicy. Uczestnicy zaprezentowali w krótkometrażowych filmach różnorodne problemy dotyczące szeroko rozumianego pojęcia – zdrowie. Mowa była

o zdrowym odżywianiu, aktywności ruchowej, przemocy psychicznej, cyberprzemocy, presji grupy rówieśniczej… Uczestnicy konkursu wykazali się bardzo wysokimi umiejętnościami aktorskimi oraz technologicznymi w montażu filmów. Tematyka filmów żywo poruszała problemy współczesnej młodzieży. Jury w składzie: Maria Nocek (przewodnicząca), Małgorzata Kamoda, Irmina Lidwin, Klaudia Kochman i Magdalena Pleban wyłoniło zwycięzców, choć jak w uzasadnieniu powiedziała przewodnicząca jury - nie było to łatwe, ponieważ poziom był bardzo wysoki. I miejsce zajął film „Odrzucona” uczniów ze SP z Pilicy (Wiktorii Mach, Patrycji Kijas, Wiktorii Latacz, Emilii Tecław, Nikoli Bieleckiej, Roksany Piwkowskiej, Patrycji Grzesiak, Julii Kowalczyk i Kamila Pruska). II miejsce otrzymał film „Piramida zdrowego odżywiania” uczniów ze SP z Dłużca (Kamili Pietrzak, Aleksandry Bąchor, Klaudii Pluty, Natalii Kuś), a III miejsce zajął film „Jak kwiat” ze SP z Pilicy (Dominiki Furgacz, Klaudii Guzek, Natalii Słonina-Pawlik i Wiktorii Hopulele). Wyróżnienia otrzymały filmy: „Bądź mądry” (Aleksandry Biedak, Wiktorii Pogodzińskiej, Agaty Straszak) z Zespołu Szkolno-Przedszkonego z Ogrodzieńca, „Dbaj o siebie” (Sandry Palacz, Julii Gawron, Amelii Latacz, Katarzyny Janus, Zuzanny Rems) ze SP z Dłużca, „Zasady zdrowego odżywiania i wychowania fizycznego” (Szymona Bomby, Macieja Bomby, Radosława Dybkowskiego, Filipa Gorgonia, Kacpra Gracy, Jakuba Barasiewicza, Sebastiana Wydymus, Eryka Banysa) ze SP z Dłużca oraz „O zdrowie dbamy” (Kaliny Kowalczyk, Oliwii Będkowskiej, Kariny Wyrwał, Kacpra Czecha, Karola Furgacza, Błażeja Szoty, Dominika Dziedzica) ze SP z Dzwono-Sierbowic. W przerwie wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni na zdrowy słodki poczęstunek: ciasto marchewkowe, bananowe i jabłecznik jak na konkurs o problematyce zdrowotnej przystało.

Przewodnicząca jury p. Maria Nocek oraz dyrektor szkoły p. Leszek Sobota wręczali statuetki i dyplomy dla uczniów oraz podziękowania dla opiekunów zespołów: p. Urszuli Latacz - opiekunowi zespołów z SP z Dłużca, p. Magdalenie Szymczyk - opiekunowi zespołów z Ogrodzieńca i Dzwono-Sierbowic oraz p. Barbarze Sobocie - opiekunowi zespołów z Pilicy. Wszystkim uczestnikom i opiekunom gratulujemy i zapraszamy do udziału w przyszłym roku.

Oprawa graficzna konkursu p. Magdalena Szymczyk, obsługa techniczna Patryk Kwiecień i Maciej Rodacki. Szczególne podziękowania kieruję dla mojej „ekipy filmowej”, która od  2 lat pomagała mi w organizacji pilickiej gali: Roksany Piwkowskiej, Karoliny Bomby, Roksany Podsiedlik, Pauliny Wieczorek, Emilii Fik, Mileny Kuśmierskiej, Patryka Kwietnia i Macieja Rodackiego.

Koordynator konkursu – Barbara Sobota

poprzednia strona |1|2| z   2 następna|ostatnia