Pilicki "Marsz Żywych"

Strona główna » Aktualności » Pilicki "Marsz Żywych"

We wtorek – 30 kwietnia – kl. VII b ze Szkoły Podstawowej w Pilicy wzięła udział w pierwszym Pilickim Marszu Żywych, którego celem było upamiętnienie pilickich Żydów zamordowanych w czasie II wojny światowej. W uroczystościach uczestniczyli mieszkańcy Pilicy i powiatu zawierciańskiego, uczniowie szkół z terenu gminy, władze samorządowe  oraz duża grupa Żydów   z Australii i Izraela. Rozpoczęło się od spotkania na rynku, po czym uczestnicy przeszli ul. Żarnowiecką pod pomnik przy ul. Piłsudskiego, gdzie złożono kwiaty,  zmówiono wspólną modlitwę i wygłoszono przemówienia. Nasi uczniowie również złożyli kwiaty. Wspaniale zaprezentowali się też na płycie rynku. Organizatorami Marszu byli Verda i Eyal Liebermensch i Marcin Berger, a współorganizatorem pilickie Liceum .

data dodania: 2019-05-09 19:42:39