X JUBILEUSZOWY BIEG PAPIESKI

Strona główna » Aktualności » X JUBILEUSZOWY BIEG PAPIESKI

17.05.2019r odbył się X jubileuszowy Bieg Papieski. W biegu udział wzięli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Pilicy z klas sportowych 4a, 5ab, 6a, 7a, 8a oraz przedstawiciele klas: 6b, 7b i  III gimnazjum. Nad uczestnikami biegu czuwali: Ks. Piotr Niedziela,  nauczyciele wychowania fizycznego: Renata Pasierb, Jakub Wiewióra, Jolanta Bochenkiewicz oraz policja, która zabezpieczała trasę i eskortowała nas podczas całego biegu. Opiekę medyczną sprawowała pani pielęgniarka Danuta Smok. Trasa X biegu prowadziła spod Kościoła św. Jana Chrzciciela i św. Jana Ewangelisty w Pilicy poprzez rynek, Dobrą, Wierbkę, Dobraków, Kidów i Dzwono-Sierbowice do Klasztoru oo. Franciszkanów Sanktuarium Matki Bożej Śnieżnej w Pilicy gdzie zakończono X Bieg Papieski. W Kidowie przy kościele św. Mikołaja, na uczestników biegu czekał wspaniały poczęstunek przygotowany przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Kidowa oraz księdza proboszcza. Na trasie biegu w  Wierbce, Dzwono-Sierbowicach dołączyli się uczniowie tamtejszych  szkoły  wraz ze swoimi nauczycielami  panem Mariuszem Blewą i Jadwigą Szotą. Podczas biegu odwiedziliśmy przepiękne kościoły naszej gminy, poznaliśmy ich historie oraz modliliśmy się w różnych intencjach. Ponad 20 km.  trasę pokonaliśmy w dobrym zdrowiu, tempie, humorze i kondycji fizycznej. Zapraszamy za rok.

data dodania: 2019-05-22 15:20:16