Młodzieżowe Wybory do Parlamentu Europejskiego

Strona główna » Aktualności » Młodzieżowe Wybory do Parlamentu Europejskiego

We wtorek – 21 maja – w Szkole Podstawowej nr 1 w Pilicy odbyły się Młodzieżowe Wybory do Parlamentu Europejskiego w ramach ogólnopolskiego projektu Centrum Edukacji Obywatelskiej z Warszawy – „Młodzi głosują”. Wzięli w nich udział uczniowie klas VI a,b, VII a,b, VIII a,b i III a,b gimnazjum. Frekwencja wyniosła 45,3%.  Uczniowie głosowali na poszczególne Komitety Wyborcze. Wybory zostały przygotowane i przeprowadzone przez grupę uczniów, którzy się bardzo zaangażowali w projekt i włożyli w niego wiele pracy. To uczniowie Oliwia Pasierb, Igor Nowakowski, Roksana Podsiedlik, Milena Kuśmierska, Karolina Bomba. W wyborach wzięły udział 464 szkoły z całego kraju. W naszym powiecie 2, z czego jedna to szkoła pilicka.  Młodzieżowe wybory to  tradycja w pilickiej szkole – odbywają się już od 24 lat. To taka „żywa „ lekcja wychowania obywatelskiego. Nauczyciel koordynator –Maria Lepiarczyk.

data dodania: 2019-05-30 20:29:14