Goście z Ukrainy

Strona główna » Aktualności » Goście z Ukrainy

W dniach 20 – 21 maja w Szkole Podstawowej nr 1 w Pilicy gościła młodzież z zaprzyjaźnionego gimnazjum im. Szaszkiewicza w Czortkowie. W poniedziałek poznawali Pilicę - zwiedzili cmentarz żydowski pod Czarnym Lasem, pałac i park, rynek, pospacerowali też wokół zalewu. Zostali również uroczyście powitani wraz z młodzieżą niemiecką  przez Pana Dyrektora Leszka Sobotę i naszych uczniów. Jedna z uczennic – Nikola Bielecka - wyrecytowała wiersz T. Szewczenki „Testament mój” w j. ukraińskim. We wtorek uczestniczyli w zajęciach w szkole. Do południa wzięli udział w zawodach sportowych połączonych z quizem biologiczno – chemiczno – geograficznym, w lekcjach j. polskiego, matematyki, j. angielskiego, zwiedzali szkołę, posadzili „swoje” drzewo, uczestniczyli w tworzeniu na placu szkolnym przez naszych uczniów „żywych flag” – polskiej, ukraińskiej i niemieckiej. Po południu bawili się na wspólnej polsko – ukraińsko – niemieckiej dyskotece. W środę rano pożegnali nas i udali się na wycieczkę do Krakowa, a stamtąd do Czortkowa. Goście z Ukrainy skorzystali z gościnności      w domach naszych uczniów, przez co mogli się lepiej poznać i nawiązać znajomość. Uczniowie z Czortkowa to bardzo serdeczni, otwarci, kulturalni młodzi ludzie.  Chętnie brali udział w zajęciach, świetnie bawili się razem na dyskotece, a zwłaszcza spodobał im się wspólny taniec „belgijka”. Ta wizyta dała nam wiele, pozostawiła piękne wspomnienia.

data dodania: 2019-06-09 21:25:51