Dzień Bezpieczeństwa

Strona główna » Aktualności » Dzień Bezpieczeństwa

17 czerwca   nad zalewem pilickim  odbył się 6. szkolny plenerowy Dzień  Bezpieczeństwa dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w Pilicy. Zaczęliśmy go od próbnego alarmu ewakuacyjnego. Dotyczył on wszystkich użytkowników  naszej szkoły, sprawdzając w ten sposób naszą reakcję na ogłoszony alarm. Po zakończeniu udaliśmy się nad zalew, gdzie czekały na uczniów zespoły ratownicze: straży pożarnej z OSP Pilica, zawierciańscy ratownicy WOPR, policjanci Komendy Powiatowej  Policji w Zawierciu, ratownicy medyczni Pogotowia Ratunkowego  z  Zawiercia oddział w Pilicy. Wszyscy uczniowie z zainteresowaniem  słuchali prelekcji, poznając i doskonaląc swoje  umiejętności i zasady bezpieczeństwa w różnych sytuacjach życiowych.  Mieli również możliwość zapoznać się ze sprzętem ratowniczym.

Cała akcja miała charakter pikniku i  przebiegła w miłej atmosferze.

Dzień Bezpieczeństwa 2019

TV REGION - FILM Bądź bezpieczny w wakacje​