Wizyta uczniów z Niemiec

Strona główna » Aktualności » Wizyta uczniów z Niemiec

Już po raz 6 uczniowie naszej szkoły brali udział w wymianie z zaprzyjaźnioną szkołą Janusz Korczak – Gesamtschule w Gütersloh. Tym razem gościliśmy naszych partnerów w Polsce w dniach od 20 do 26 maja. Wszyscy uczestnicy wymiany byli otwarci na nowe doświadczenia i znajomości. Na przywitanie gości rodzice polskich uczestników przygotowali pyszny poczęstunek. Siedząc w szkolnej stołówce, poznawali nowych kolegów. Pani Fryc przeprowadziła przeróżne gry i zabawy integracyjne. We wtorek mieliśmy integracyjne zawody sportowe zorganizowane przez panią Renatę Pasierb, pana Tomasza Karpałę, pana Jakuba Wiewiórę oraz zajęcia z j. polskiego, j. angielskiego, matematyki prowadzone przez panie: Barbarę Cieślik, Agnieszkę Gucwę oraz Alicję Goncerz. Zajęcia były bardzo ciekawe i interesujące. Następnego dnia pojechaliśmy do Oświęcimia być zwiedzić Muzeum Auschwitz-Birkenau. Wszyscy zachowywali powagę i szacunek dla ofiar terroru. W czwartek zaczęliśmy dzień od wspólnych zajęć z panią Magdaleną Szymczyk, gdzie ozdabialiśmy koszulki wybranymi malunkami. Następnie pracowaliśmy wytrwale nad projektem wymiany. W kolejnym dniu wybraliśmy się do Krakowa, by zwiedzić jego historyczną część (m.in. Muzeum pod Sukiennicami). Piątek finalizowała ewaluacja projektu połączona z dyskoteką oraz degustacją duszaków. Weekend był zarezerwowany dla polskich rodzin, które zorganizowały atrakcje dla naszych gości z Niemiec.

Nad bezpieczeństwem uczniów czuwali opiekunowie: pani Karina Fryc, pani Agnieszka Gucwa oraz pan Daniel Szczechla.
Niestety tydzień szybko minął i w niedzielę musieliśmy się żegnać z naszymi nowymi przyjaciółmi. Był to wspaniały i niezapomniany pobyt, który na długo pozostanie w pamięci.
Projekt dofinansowała Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży.

data dodania: 2019-06-17 21:14:48