Międzypokoleniowe Rozpoczęcie Roku Szkolnego

Strona główna » Aktualności » Międzypokoleniowe Rozpoczęcie Roku Szkolnego

W poniedziałek - 2.09. – w Szkole Podstawowej nr 1 w Pilicy uroczyście zainaugurowano nowy rok szkolny 2019/2020 oraz uczczono 80 – tą rocznicę wybuchu II wojny światowej. W związku z rocznicą szkoła przystąpiła do ogólnopolskiej akcji MEN „Przerwany Marsz” i na uroczystość Międzypokoleniowego Rozpoczęcia Roku Szkolnego zostały zaproszone Dzieci Wojny, czyli osoby urodzone przed wojną i w czasie wojny. Zgromadzonych      w hali sportowej zaproszonych gości, uczniów, nauczycieli i rodziców serdecznie i ciepło powitał Pan Dyrektor  Leszek Sobota. Następnie, po odśpiewaniu hymnu państwowego, uczniowie wręczyli kwiaty zaproszonym gościom. Zgromadzeni wysłuchali programu artystycznego poświęconego 80 rocznicy wybuchu II wojny światowej w wykonaniu młodzieży. Po jego zakończeniu głos, kolejny raz, zabrał Pan Dyrektor przedstawiając wychowawców klas. Wszystkim uczniom życzył wytrwałości, sukcesów, satysfakcji i wielu radosnych chwil spędzonych w szkolnych murach, a szczególnie powitał najmłodszych uczniów, czyli pierwszoklasistów oraz uczniów z Ukrainy, którzy zaczynają naukę w naszej szkole. Po części oficjalnej uczniowie udali się  do klas wraz z wychowawcami, a zaproszeni goście, czyli pokolenie wojenne, na mały słodki poczęstunek i krótkie spotkanie z uczniami. Bardzo dziękujemy pokoleniu Dzieci Wojny za przybycie i wspólne spotkanie. Ich obecność wywołała wśród uczniów zainteresowanie i ciekawość.

data dodania: 2019-09-03 16:32:42