Samo życie

Strona główna » Aktualności » Samo życie

25 października był niezwykłym dniem dla uczniów klas ósmych z naszej szkoły .

Przedstawienie „Staś i Zła Noga”, które obejrzeli w Teatrze Śląskim, ukazało prawdziwe życie osoby niepełnosprawnej, ze wszystkimi jej problemami i zmaganiami. Wartka akcja, zagadnienia bliskie nastolatkom i akrobatyczne zdolności aktorów  w czasie spektaklu  sprawiły, że był bardzo dobrze odebrany przez młodych widzów.

Dalszy ciąg atrakcji to udział w wykładach z cyklu „ Osobliwości świata fizyki” organizowanych przez Uniwersytet Śląski Dzieci. W tym roku uczniowie mieli możliwość wysłuchania wykładów pt. „Ogień - przyjaciel czy wróg” oraz „ Pod napięciem”. Wiele ciekawostek, zaangażowanie widzów do przeprowadzenia doświadczeń  to atuty spotkania,    z którego wiedzę uczestnicy będą czerpali całe życie. Ważne, żeby umieli wykorzystać ją         w praktyce.

data dodania: 2019-09-29 16:36:55