Wybory uczniowskie

Strona główna » Aktualności » Wybory uczniowskie

3.10. - w czwartek -  w Szkole Podstawowej nr 1 w Pilicy odbyły się Młodzieżowe Wybory Parlamentarne, w ramach projektu CEO „Młodzi głosują” oraz wybory do Zarządu Samorządu Uczniowskiego. Zostały  one przygotowane i przeprowadzone przez 4 uczennice kl. VIII b. W wyborach do Zarządu SU, w których udział wzięli uczniowie klas IV – VIII,  najwięcej głosów uzyskała Dominika Furgacz z kl. VIII b i tym samym została Przewodniczącą SU. Frekwencja wyniosła 70%. W Młodzieżowych Wyborach Parlamentarnych uczestniczyli uczniowie klas VI – VIII. Frekwencja wyniosła 68%. Uczniowie głosowali na Komitety Wyborcze. To kolejna nasza akcja, w ramach ogólnopolskiego projektu Centrum Edukacji Obywatelskiej z Warszawy, w którym bierzemy udział od 24 lat. Jak widać po frekwencji tegoroczne wybory cieszyły się dużą popularnością, do Młodzieżowej Komisji Wyborczej ustawiały się spore kolejki. Uczniowie głosowali w czasie przerw międzylekcyjnych.

data dodania: 2019-10-03 22:58:31