W szkole nocą

Strona główna » Aktualności » W szkole nocą

Szkolne Koło PTTK w Szkole Podstawowej nr 1 w Pilicy zorganizowało dla swoich członków z piątku na sobotę – 18/19.10. - nocne zajęcia w szkole, czyli kolejną „nockę’” sportowo – turystyczną. Rozpoczęła się o godz. 19 w piątkowy wieczór, a zakończyła o godz. 8 w sobotni poranek. Na początku uczniowie rysowali swoje wspomnienia z wakacji, a następnie, losując jeden z zebranych rysunków, układali o nim opowiadanie. Było przy tym bardzo duuużo śmiechu    i dobrej zabawy. A jak rozwijali swoją wyobraźnię i kreatywność! Potem przeszli na salę gimnastyczną, aby rozegrać kilka setów siatkówki, co nie zmęczyło ich,  a dodało energii. Kolejno udali się do pracowni historycznej, gdzie obejrzeli film o Jurze Krakowsko – Częstochowskiej i jej zabytkach, a następnie w parach odpowiadali na pytania opiekunów dotyczące poznanej wiedzy. Tu też była dobra i głośna zabawa. Prawie godzinę po północy z pracowni przeszli znów na salę gimnastyczną, by kontynuować mecz siatkówki. Emocje i chęć gry była tak wielka, że dopiero po godz. 3 opuścili salę. Następnie uczennice i uczniowie udali się do klas, gdzie leżąc w śpiworach toczyli długie rozmowy, prawie do samego rana, przeplatane tłumionym śmiechem. A rano pobudka i sprzątanie sal. „Nocki w szkole” szkolnego koła PTTK to już 8 -letnia historia i tradycja (tą zaczęliśmy 9 rok), a o tym, że cieszą się zainteresowaniem uczniów świadczy fakt, że od 2 lat „nocki” organizują sobie również klasy wspólnie z wychowawcami. Śmiech i radość uczestników oraz ich pytania o następną są najważniejsze. Nauczyciele opiekunowie: Mirosław Opiłka, Maria Lepiarczyk.

data dodania: 2019-10-24 19:56:36