Szkolny Konkurs Piosenki Patriotycznej

Strona główna » Aktualności » Szkolny Konkurs Piosenki Patriotycznej

Już po raz drugi w Szkole Podstawowej nr 1 w Pilicy odbył się Szkolny Konkurs Piosenki Patriotycznej. Otwarcia konkursu dokonał dyrektor - Leszek Sobota. Celem naszego konkursu jest wspieranie wychowania patriotycznego młodego pokolenia poprzez formy aktywności artystycznej, kształtowanie wśród uczniów postaw patriotycznych, popularyzacja pieśni patriotycznych wśród dzieci i młodzieży, pielęgnowanie kulturowego dziedzictwa narodowego oraz umacnianie świadomości narodowej.

W konkursie wzięło udział 18 uczestników. W tym roku zgodnie z regulaminem występowali tylko soliści. Konkurs podzielony był na dwie kategorie:

Klasy I-IV i Klasy V-VIII

Jury w składzie: pani Zofia Opiłka, pani Grażyna Brodzińska i pani Agnieszka Dylkowska nagrodziło najlepszych wykonawców.

Laureatami Szkolnego Konkursu Piosenki Patriotycznej zostali:

w kategorii klas I-IV:

I miejsce - Maja Adamus kl.Ib

II miejsce - Weronika Pokwiczał kl. IIa

III miejsce - Wiktoria Sajdak kl. IIb

Wyróżniona została ucz. kl. Ia - Iga Jastrząb.

W kategorii klas V-VIII:

I miejsce - Oliwia Ferdyn kl. Va

II miejsce - Anna Janiszewska kl. VIc

III miejsce- Damian Świerczek kl. VIc.

Laureaci  będą reprezentowali naszą szkołę w II Rejonowym Konkursie Piosenki Patriotycznej, który odbędzie sie również w naszej szkole.

data dodania: 2019-11-06 06:24:00