Strona główna » Aktualności » Święto Niepodległości

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Pilicy uczcili Święto Niepodległości. W piątek - 8.11. odbyła się szkolna akademia, w czasie której o godz. 11.11 odbyło się wspólne odśpiewanie Hymnu państwowego w ramach ogólnopolskiej akcji „Do Hymnu”. W tym dniu uczniowie przyszli do szkoły ubrani w barwy narodowe – białe i czerwone. W poniedziałek – 11.11. wzięli udział w gminnych obchodach, czyli we Mszy św., podczas której zaprezentowali program artystyczny „Źródło”, przemarszu ulicami Pilicy oraz złożyli kwiaty pod Krzyżem Niepodległości. W uroczystościach i składaniu kwiatów uczestniczyli również harcerze ze szkolnej Drużyny Harcerskiej. Uczniami 11.11. opiekowały się Maria Lepiarczyk, Małgorzata Sapiechowska.

data dodania: 2019-11-16 13:58:32