Noc w kopalni soli w Bochni

Strona główna » Aktualności » Noc w kopalni soli w Bochni

Szkolne Koło PTTK przy Szkole Podstawowej nr 1 w Pilicy zorganizowało, tradycyjny już, wyjazd 35 – osobowej grupy uczniów na nocleg w kopalni soli w Bochni. W tym roku nocowaliśmy z piątku 8.11. na sobotę 9.11., czyli w historyczną rocznicę zburzenia muru berlińskiego.  Wyjechaliśmy w piątek o 15  spod szkoły, a przed 18 byliśmy już w Bochni. Do kopalni zjechaliśmy o godz. 18. 15. Po przydzieleniu łóżek i zostawieniu bagaży w sali noclegowej, uczniowie zjedli z apetytem kolację. Następnie ruszyliśmy na ponad 2-godzinne zwiedzanie kopalni, które zaczęło się od „przeniesienia w czasie” i przejazdu podziemną kolejką. Uczniowie poznali historię kopalni oraz znaczenie soli w przeszłości. Po powrocie mogli pobawić się na dyskotece organizowanej przez kopalnię, a po godz.22 przeszli na podziemną salę gimnastyczną na rozgrywki sportowe, w których chętnie brali udział. Było przy tym sporo emocji, śmiechu i dobrej zabawy.  O godz. 24 zgaszono światła i rozpoczęła się cisza nocna. Przed godz. 1.00 wszyscy  zasnęli i spali spokojnie. Rano o 6.30 pobudka, mycie, pakowanie, zakupy pamiątek w podziemnym sklepiku, śniadanie i wyjazd na powierzchnię. W drodze powrotnej planowaliśmy zwiedzić kościół Norbertanek w Imbramowicach, ale plany pokrzyżował brak dojazdu do klasztoru. Po godz.13 w sobotę wróciliśmy do Pilicy pod szkołę. Przez całą wycieczkę uczniom dopisywały humory, byli w ciągłym ruchu i dobrze się bawili. Zresztą o tym, jak dobrze czują się na takim wyjeździe świadczy fakt, że większość uczniów była już po raz drugi lub trzeci. Nauczyciele – opiekunowie Mirosław Opiłka, Barbara Mendak – Pustułka, Maria Lepiarczyk, Małgorzata Sapiechowska, ks. Mirosław Pasek.

data dodania: 2019-11-16 15:14:35