Niebieski Marsz, czyli obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka

Strona główna » Aktualności » Niebieski Marsz, czyli obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka

W środę - 20.11. - Szkoła Podstawowa nr 1 w Pilicy włączyła się w obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka ogłoszonego przez UNICEF z okazji 30 rocznicy podpisania Konwencji Praw Dziecka. W tym dniu uczniowie   i nauczyciele przyszli do szkoły ubrani na niebiesko ( kolor UNICEF). Został również zorganizowany Niebieski Marsz. Uczniowie klas I – III około godz. 10 przeszli ulicami Pilicy ze szkoły do rynku. Każda klasa niosła przygotowane przez siebie transparenty z hasłami prezentującymi prawa dziecka. Wszystkie dzieci miały w rękach niebieskie baloniki, kwiaty, chorągiewki. Na płycie rynku najpierw krótko została przypomniana historia podpisania Konwencji Praw Dziecka, po czym jeden z uczniów kl. III solo zaśpiewał piosenkę o prawach dziecka. Następnie w takt piosenki M. Jeżowskiej „Bo wszystkie dzieci nasze są” uczniowie i towarzyszący im nauczyciele pobawili się w kółeczko, a na zakończenie wszyscy ustawili się w duże niebieskie serce. Na rynku do uczniów dołączyła  Sekretarz Miasta i Gminy Pilica Joanna Ślusarczyk, która na zakończenie podziękowała dzieciom za tak duże zaangażowanie i lekcję wychowania obywatelskiego. Mimo chłodu do rynku przyszli też niektórzy rodzice i dziadkowie, aby towarzyszyć dzieciom. Nauczyciele rozdawali im przygotowane przez siebie niebieskie serduszka i kokardki. Serduszka dostali też rodzice, którzy rano odprowadzali swoje pociechy do szkoły. W szkole tego dnia odbyły się też lekcje poświęcone prawom dziecka dla klas młodszych i starszych. Na szkolnych korytarzach zawisły gazetki z prawami dziecka zawartymi w Konwencji. Bardzo dziękujemy rodzicom uczniów klas I – III za tak duże zaangażowanie i przygotowanie transparentów, balonów, kwiatów, niebieskie stroje. Dziękujemy naszym najmłodszym, którzy pomimo chłodnej aury wesoło maszerowali. Zresztą jak było najlepiej pokazują zdjęcia.

data dodania: 2019-11-24 11:46:53