Skróty klawiszowe:

Wkrótce w naszej szkole

Kalendarz

II Rejonowy Konkurs Piosenki Patriotycznej „Ocalić od zapomnienia”

Strona główna » Aktualności » II Rejonowy Konkurs Piosenki Patriotycznej „Ocalić od zapomnienia”

15 XI 2019 r. odbył się w naszej szkole II Rejonowy Konkurs Piosenki Patriotycznej „Ocalić od zapomnienia”.  Brało w nim udział 29 wykonawców ze  szkół podstawowych: Olkusza, Wolbromia, Dłużca, Kroczyc, Kwaśniowa, Pradeł i Pilicy. Tegoroczny konkurs odbywał się w dwóch kategoriach: klasy I-IV oraz klasy V-VIII. Wykonawców oceniało jury w skład którego wchodzili nauczyciele ze wszystkich szkół biorących udział w konkursie. Przewodniczącą była sekretarz Miasta i Gminy Pilica pani Joanna Ślusarczyk. W kategorii klas I-IV  I miejsce  zajęła Amelia Sikora ze SP nr 1 w Wolbromiu za wykonanie utworu „Ojczyzna ma”, II miejsce Laura Kozieł za utwór „Czerwone maki na Monte Cassino” ze SP w Kwaśniowie a  III miejsce Nikola Maślisz ze SP nr 1 w Wolbromiu za utwór „Poszłabym do wojska”. Dwóch wykonawców otrzymało wyróżnienia: Małgorzata Domagała za wykonanie utworu „To nasza Ojczyzna” ze SP w Kroczycach i Maja Nawrot  za utwór „Uwierz Polsko” ze SP nr 1 w Wolbromiu. W kategorii klas V-VIII  I miejsce  otrzymała Amelia Kita  ze SP  w Pradłach za utwór „Zanim padnie strzał”, II miejsce zajął Kacper Marchajski  ze SP w Dłużcu za utwór „Pieśń powstańców 1863” a III miejsce otrzymała Alicja Kundzierewicz ze SP nr 1 w Wolbromiu za utwór „Warszawo ma”. Ponieważ poziom był bardzo wysoki 6 wykonawców otrzymało wyróżnienia: Karolina Górnicka ze SP nr 2 w Olkuszu za utwór „Serce w plecaku”, Emilia Witek ze SP w Dłużcu za utwór „Kolęda Warszawska”, Maja Terlikowska ze SP w Kroczycach za utwór „Czy może jest coś piękniejszego na tej Ziemi”, Filip Dachowski ze SP w Dłużcu za utwór „Mury”, Michalina Nędza ze SP w Kroczycach za utwór „Dziewczyna z granatem” i Zuzanna Latacz ze  SP w Pradłach  za utwór „Tu wszędzie jest moja Ojczyzna”.

Laureaci konkursu otrzymali pamiątkowe statuetki oraz książki ufundowane przez Burmistrza MiG Pilica Artuar Janosika. Nagrody wręczył dyrektor szkoły  Leszek Sobota wraz z sekretarz MiG Pilica  Joanną Ślusarczyk. Wyróżnieni wykonawcy oraz uczniowie biorący udział w konkursie otrzymali pamiątkowe dyplomy.

 Dziękujemy wszystkim wykonawcom, opiekunom, dyrektorom szkół i rodzicom za przyjęcie naszego zaproszenia do udziału w pilickim konkursie. Dziękujemy za piękne występy i żywą lekcję patriotyzmu. Zapraszamy do udziału w przyszłym roku. Organizatorzy: Barbara Sobota, Grażyna Brodzińska, Zofia Opiłka, Maria Lepiarczyk i Barbara Pustułka.

 

 

poprzednia strona |1|2| z   2 następna|ostatnia

czytano: 355 razy

autor: zspilica.edu.pl

data dodania: 2019-11-25 07:22:50

Szkoła Podstawowa nr 1 w Pilicy
UL. 17 STYCZNIA 2a, 42-436 Pilica

tel.: 32 67 350 37
e-mail: sekretariat@zspilica.edu.pl

Szkoła Podstawowa nr 1 w Pilicy
Poleć stronę
Zapytanie
Facebook
Wersja mobilna