Spotkanie z kuratorami sądowymi

Strona główna » Aktualności » Spotkanie z kuratorami sądowymi

Dnia 22.11.2019 roku w Szkole Podstawowej nr w Pilicy gościli kuratorzy zawodowi Sądu Rejonowego z Zawiercia. Panie spotkały się z uczniami od klas VI do VIII. Celem spotkań było uświadomienie uczniom jaka jest odpowiedzialność karna osób nieletnich, czym jest demoralizacja, cyberbullying, sexting oraz konsekwencji za w/w czyny.

Nadmienić należy, że spotkanie z kuratorami było już kolejnym etapem wprowadzenia uczniów w "świat odpowiedzialności karnej". Pierwsze spotkanie o podobnej tematyce odbyło się 31.10 z funkcjonariuszką policji, która podkreślała szerzące się zjawisko problematyki uzależnień, cyberprzemocy oraz przestępstw z nienawiści. Uczniowie klas VIII wzięli również udział w projekcji kinowej filmu "Najlepszy", który w mocny sposób ukazał zgubny wpływ stosowania środków psychoaktywnych.

data dodania: 2019-11-28 16:18:29