Jeden z dwóch w województwie

Strona główna » Aktualności » Jeden z dwóch w województwie

Kacper Kopciara – uczeń kl. VI a Szkoły Podstawowej nr 1 w Pilicy jest jednym z dwóch uczniów zakwalifikowanych do etapu wojewódzkiego w woj. śląskim ogólnopolskiej  I Olimpiady Historycznej Juniorów! W sobotę -30.11.- Kacper uczestniczył w pierwszej części - pisemnej - etapu wojewódzkiego, która odbyła się budynku Uniwersytetu Śląskiego przy ul. Bankowej w Katowicach. I to właśnie tam okazało się, że po etapie szkolnym (19.10) tylko 2 uczniów z całego województwa zostało zakwalifikowanych do etapu wojewódzkiego, a dodatkowo Kacper jest młodszy od drugiego uczestnika. Uczniowie pisali 90 – minutowy test przygotowany przez Organizatora, czyli Polskie Towarzystwo Historyczne. Teraz przed Kacprem druga część etapu wojewódzkiego, czyli  ustna, która odbędzie się w środę 11.12. również w Katowicach. Trzymamy kciuki i życzymy szczęścia, bo stawką jest dostanie się do etapu centralnego, czyli ogólnopolskiego! Uczniowi w Katowicach towarzyszyli rodzice i nauczyciel- opiekun.

data dodania: 2019-12-04 21:33:20