Skróty klawiszowe:

Wkrótce w naszej szkole

Kalendarz

Mikołaju, Mikołaju…

Strona główna » Aktualności » Mikołaju, Mikołaju…

I przybył … po długim oczekiwaniu uczniowie doczekali się wizyty upragnionego Mikołaja.6 grudnia jest od wielu lat dniem, w którym w naszej szkole podtrzymujemy mikołajkową tradycję. Od samego rana z każdej strony kręciły się po korytarzach i w klasach dzieci w pięknych mikołajkowych czapkach, rogach renifera. Mikołaj zawitał do wszystkich uczniów kl.1 -8 i pracowników szkoły, ale najbardziej podobało mu się w młodszych klasach, gdzie mógł spocząć na dłużej i posłuchać piosenek, wierszy. Uczniowie kl.2a zaprezentowali inscenizację „ Prezent od serca” dla klas pierwszych. Dzieci obiecały także, że będą grzeczne i postarają się nie sprawiać kłopotu swoim rodzicom ani nauczycielom. Po takich deklaracjach Mikołaj przystąpił do swojego zadania – obdarzył dzieci miłymi upominkami, przyjmowanymi z wypiekami na twarzach i z nieskrywaną radością. Bardzo mu się podobało! Mikołaj obiecał, że za rok też przybędzie (oczywiście pod warunkiem, że wszystkie dzieci będą grzeczne).

- To był fajny, ciekawy dzień… - I było dwóch Mikołajów: młody i ten z kościoła, święty… - Długo będę go pamiętać… - Lubię mikołajki… - to słowa dzieci, wspominających ten dzień.

A my ten miły nastrój utrzymamy na dłużej, bowiem uczniowie wyjeżdżają do kina lub warsztaty bożonarodzeniowe.

A co najważniejsze – Mikołajki rozpoczynają czas oczekiwania na najmilsze święta w roku, czas choinki, kolędy, śniegu, żłobka… A więc wszyscy czekamy już teraz na święta Bożego Narodzenia. Wesołych Świąt!!!

 Dziękujemy Mikołajom i ich pomocnikom, Rodzicom i Ojcu Gwardianowi z Biskupic.

Opiekun Samorządu Uczniowskiego- M. Sapiechowska.

czytano: 366 razy

autor: zspilica.edu.pl

data dodania: 2019-12-11 18:56:55

Szkoła Podstawowa nr 1 w Pilicy
UL. 17 STYCZNIA 2a, 42-436 Pilica

tel.: 32 67 350 37
e-mail: sekretariat@zspilica.edu.pl

Szkoła Podstawowa nr 1 w Pilicy
Poleć stronę
Zapytanie
Facebook
Wersja mobilna