Brawo Kacper !!!

Strona główna » Aktualności » Brawo Kacper !!!

Kacper Kopciarauczeń kl. VI a Szkoły Podstawowej w Pilicy zakwalifikował się do III - centralnego (ogólnopolskiego) - etapu I Olimpiady Historycznej Juniorów ! Tym samym jest jednym z dwóch uczniów z woj. śląskiego i jednym z 48 uczniów z całej Polski, który będzie brał udział w etapie centralnym w Poznaniu ! Olimpiada jest organizowana przez Polskie Towarzystwo Historyczne z siedzibą w Warszawie. Stopień trudności na etapie szkolnym i wojewódzkim był bardzo wysoki. Tym bardziej dla naszego ucznia, który chodzi  dopiero  do klasy VI, a musiał znać materiał objęty całą podstawą programową z historii dla szkoły podstawowej, czyli całość historii Polski i powszechnej do pocz. XXI w. Teraz czeka go bardzo drobiazgowe i szczegółowe opanowanie historii gospodarczej oraz społecznej II Rzeczpospolitej plus przeczytanie 3 lektur historycznych. Ma na to tylko 2 miesiące, ponieważ eliminacje centralne w Poznaniu na Uniwersytecie Adama Mickiewicza odbędą się w dniach 6-8 marca. Będą składały się z części pisemnej, części ustnej i pytań z lektury. To wspaniały i wielki sukces Kacpra, który będzie reprezentował naszą szkołę, województwo, no i Pilicę wśród uczestników w zdecydowanej większości z największych polskich miast. Bardzo się cieszymy, gratulujemy Kacprowi i jego Rodzicom, a także trzymamy kciuki i życzymy dalszych sukcesów!

Nauczyciel opiekun -  Maria Lepiarczyk

data dodania: 2020-01-12 10:18:01